FE52N6J0506KB
FE52N6J0506KB Kyocera AVX
fe-3162600.pdf
Виробник: Kyocera AVX
Film Capacitors 550V 50uF10% ESR=6mO hm
на замовлення 230 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 50UF 10% 550VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 550V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 50 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FE52N6J0506KB FE52N6J0506KB Виробник : KYOCERA AVX 11fe.pdf Description: CAP FILM 50UF 10% 550VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 550V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)