FED40-24S05W
FED40-24S05W P-DUKE Technology, Inc.
FED40W%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 40W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 8A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Standard Number: 62368-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 40W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 8A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV, Standard Number: 62368-1.