Продукція > JAE ELECTRONICS > FF02S35SV1-R3000
FF02S35SV1-R3000
FF02S35SV1-R3000 JAE Electronics
FF02S_Series.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN FPC BOTTOM 35POS 0.3MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 35
Pitch: 0.012" (0.30mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.035" (0.88mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.12mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC BOTTOM 35POS 0.3MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 35, Pitch: 0.012" (0.30mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.035" (0.88mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.12mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.