FF06100FA
FF06100FA fastSiC
5700_Datasheet_FF06100FA.pdf
Виробник: fastSiC
Description: SICFET N-CH 650V 23.5A TOLL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerSFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 23.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 100mOhm @ 10A, 18V
Power Dissipation (Max): 115W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 14mA
Supplier Device Package: TOLL
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V
Vgs (Max): 18V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 43 nC @ 15 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1000 pF @ 400 V
на замовлення 300 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SICFET N-CH 650V 23.5A TOLL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerSFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 23.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 100mOhm @ 10A, 18V, Power Dissipation (Max): 115W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 14mA, Supplier Device Package: TOLL, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V, Vgs (Max): 18V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 43 nC @ 15 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1000 pF @ 400 V.