FFLR6L0427KJE
FFLR6L0427KJE KYOCERA AVX
FFLR_Series_DS.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 420UF, 1100VDC
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 5.689" (144.50mm)
Capacitance: 420 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.3 mOhms
Size / Dimension: 3.386" Dia (86.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 420UF, 1100VDC, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 5.689" (144.50mm), Capacitance: 420 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.3 mOhms, Size / Dimension: 3.386" Dia (86.00mm).