Продукція > SAMTEC > FFMD-08-T-05.90-01-N
FFMD-08-T-05.90-01-N SAMTEC
ffmd-mkt.pdf ffmd.pdf
Виробник: SAMTEC
Category: Cables IDC
Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,IDC plug; 30AWG
Contact plating: nickel plated; tinned
Version: polarisation key
Insulator material: PVC
Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors
Shield structure: unshielded
Tape pitch: 0.64mm
Contacts pitch: 1.27mm
Cable length: 149.86mm
Number of pins: 2x 16
Cable length - inch: 5.9"
Number of cores: 16
Cable structure: 16x30AWG
Core diameter: 30AWG
Contact material: beryllium copper; phosphor bronze
Kind of core: Cu; tinned
Insulation colour: grey
Cable/adapter structure: IDC plug; IDC socket
Написати відгук
Category: Cables IDC, Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,IDC plug; 30AWG, Contact plating: nickel plated; tinned, Version: polarisation key, Insulator material: PVC, Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors, Shield structure: unshielded, Tape pitch: 0.64mm, Contacts pitch: 1.27mm, Cable length: 149.86mm, Number of pins: 2x 16, Cable length - inch: 5.9", Number of cores: 16, Cable structure: 16x30AWG, Core diameter: 30AWG, Contact material: beryllium copper; phosphor bronze, Kind of core: Cu; tinned, Insulation colour: grey, Cable/adapter structure: IDC plug; IDC socket, Manufacturer series: Tiger Eye™.