FFV34H0506K-- KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 50UF 10% 300VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 300V
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 50 µF
Size / Dimension: 1.575" L x 1.417" W (40.00mm x 36.00mm)
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 50UF 10% 300VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 300V, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 50 µF, Size / Dimension: 1.575" L x 1.417" W (40.00mm x 36.00mm).
Інші пропозиції FFV34H0506K--
|---|---|---|---|---|---|
Film Capacitors 300V 50uF |