FH10A-24S-1SHB
FH10A-24S-1SHB Hirose Electric Co Ltd
FH10A.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A
Packaging: Tube
Features: Board Guide, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Solder Plating
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 24
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.118" (3.00mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A, Packaging: Tube, Features: Board Guide, Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Solder Plating, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 24, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.118" (3.00mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top.