FH21-22S-1DS
FH21-22S-1DS Hirose Electric Co Ltd
FH21.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC FPC 22POS 1MM R/A
Packaging: Bulk
Features: Low Insertion Force (LIF)
Contact Finish: Solder Plating
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 22
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Termination: Kinked Pin
Height Above Board: 0.106" (2.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC 22POS 1MM R/A, Packaging: Bulk, Features: Low Insertion Force (LIF), Contact Finish: Solder Plating, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 22, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -30°C ~ 70°C, Termination: Kinked Pin, Height Above Board: 0.106" (2.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom.