FH21-26S-1DSA
FH21-26S-1DSA Hirose Electric Co Ltd
FH21.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC FPC VERT 26POS 1MM PCB
Packaging: Bulk
Features: Low Insertion Force (LIF)
Contact Finish: Solder Plating
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 26
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Termination: Kinked Pin
Height Above Board: 0.228" (5.80mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 2 Sided
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC VERT 26POS 1MM PCB, Packaging: Bulk, Features: Low Insertion Force (LIF), Contact Finish: Solder Plating, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 26, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -30°C ~ 70°C, Termination: Kinked Pin, Height Above Board: 0.228" (5.80mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 2 Sided.