FH49-96S-0.4SHW Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC FPC 0.4MM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Low Insertion Force (LIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 96
Pitch: 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.157" (4.00mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC 0.4MM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Low Insertion Force (LIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 96, Pitch: 0.016" (0.40mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.157" (4.00mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.