FH52K-45S-0.5SH Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN FFC BOTTOM 45POS 0.5MM R/A
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 45
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.079" (2.00mm)
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Active
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC BOTTOM 45POS 0.5MM R/A, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 45, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.079" (2.00mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Cable End Type: Tabbed, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.