FH58SA-61S-0.2SHW Hirose Electric Co Ltd
document?clcode=&productname=&series=FH58&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=en_FH58_FH58M_CAT
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: Interconnect Rectangular
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 30V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 61
Pitch: 0.008" (0.20mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.035" (0.88mm)
Locking Feature: Flip Lock, Backlock
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.20mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Interconnect Rectangular, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 30V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 61, Pitch: 0.008" (0.20mm), Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.035" (0.88mm), Locking Feature: Flip Lock, Backlock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.20mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Notched, Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom.