FHC16I0307K-- KYOCERA AVX
AVX-FHC-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 300UF 10% 450VDC CHASS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 300 µF
Size / Dimension: 5.512" L x 2.835" W (140.00mm x 72.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 300UF 10% 450VDC CHASS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 300 µF, Size / Dimension: 5.512" L x 2.835" W (140.00mm x 72.00mm).