Продукція > SAMTEC INC. > FHP-10-02-TM-S-A
FHP-10-02-TM-S-A Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN RCPT 10POS 0.156 TIN SMD
Packaging: Tube
Features: Board Guide
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm)
Part Status: Active
Insulation Height: 0.368" (9.35mm)
Написати відгук
Description: CONN RCPT 10POS 0.156 TIN SMD, Packaging: Tube, Features: Board Guide, Connector Type: Receptacle, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Insulation Height: 0.368" (9.35mm), Number of Rows: 1.