FHP-13-02-H-S Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN RCPT 13POS 0.156 GOLD SMD
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 13
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Gold
Insulation Height: 0.368" (9.35mm)
Написати відгук
Description: CONN RCPT 13POS 0.156 GOLD SMD, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 13, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Gold, Insulation Height: 0.368" (9.35mm), Number of Rows: 1.