FHP-14-01-H-S Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN RCPT 14POS 0.156 GOLD PCB
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 14
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Length - Post: 0.102" (2.60mm)
Insulation Height: 0.350" (8.89mm)
Number of Rows: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 14POS 0.156 GOLD PCB, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 14, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Gold, Contact Length - Post: 0.102" (2.60mm), Insulation Height: 0.350" (8.89mm), Number of Rows: 1.