Продукція > SAMTEC INC. > FHP-14-01-TM-S
FHP-14-01-TM-S Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN RCPT 14POS 0.156 TIN PCB
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 14
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Length - Post: 0.102" (2.60mm)
Insulation Height: 0.350" (8.89mm)
Написати відгук
Description: CONN RCPT 14POS 0.156 TIN PCB, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 14, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Length - Post: 0.102" (2.60mm), Insulation Height: 0.350" (8.89mm), Number of Rows: 1.