Продукція > SAMTEC INC. > FHP-14-02-TM-S
FHP-14-02-TM-S Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN RCPT 14POS 0.156 TIN SMD
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 14
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Insulation Height: 0.368" (9.35mm)
Написати відгук
Description: CONN RCPT 14POS 0.156 TIN SMD, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 14, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Insulation Height: 0.368" (9.35mm), Number of Rows: 1.