Продукція > TDK CORPORATION > FK11X7R1E475KN020
FK11X7R1E475KN020
FK11X7R1E475KN020 TDK Corporation
leadmlcc_conventional_fk_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 4.7UF 25V X7R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 4.7 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 4.7UF 25V X7R RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 4.7 µF.