Продукція > TDK CORPORATION > FK14X5R0J156MR020
FK14X5R0J156MR020
FK14X5R0J156MR020 TDK Corporation
leadmlcc_conventional_fk_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 15UF 6.3V X5R RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 15 µF
на замовлення 567 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 15UF 6.3V X5R RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 15 µF.