FK14X7S2A154K
FK14X7S2A154K TDK Corporation
leadmlcc_conventional_fk_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.15UF 100V X7S RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7S
Size / Dimension: 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 0.15 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.15UF 100V X7S RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7S, Size / Dimension: 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 0.15 µF.