FK14Y5V1E475Z
FK14Y5V1E475Z TDK Corporation
FK_Series_Gen_2011.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 4.7UF 25V Y5V RADIAL
Tolerance: -20%, +80%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4.7 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 4.7UF 25V Y5V RADIAL, Tolerance: -20%, +80%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: Y5V (F), Size / Dimension: 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4.7 µF.