Продукція > TDK CORPORATION > FK22X5R1H685KN000
FK22X5R1H685KN000
FK22X5R1H685KN000 TDK Corporation
leadmlcc_conventional_fk_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 6.8UF 50V X5R RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 6.8 µF
на замовлення 906 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 6.8UF 50V X5R RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 6.8 µF.