FK22Y5V1C476Z
FK22Y5V1C476Z TDK Corporation
FK_Series_Gen_2011.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 47UF 16V Y5V RADIAL
Tolerance: -20%, +80%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Size / Dimension: 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 47 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 47UF 16V Y5V RADIAL, Tolerance: -20%, +80%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: Y5V (F), Size / Dimension: 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 47 µF.