Продукція > TDK CORPORATION > FK24C0G2E152JN000
FK24C0G2E152JN000
FK24C0G2E152JN000 TDK Corporation
leadmlcc_conventional_fk_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 1500PF 250V C0G RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 1500 pF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 1500PF 250V C0G RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Capacitance: 1500 pF.