FK3S026WQ1R1000
FK3S026WQ1R1000 JAE Electronics
FK3S026WQ1R1000.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER SMD 26POS 1MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide
Connector Type: Header
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 26
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Outer Shroud Contact
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm)
Contact Finish - Post: Tin
Insulation Height: 0.234" (5.95mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 26POS 1MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Connector Type: Header, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 26, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Contact Type: Outer Shroud Contact, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm), Contact Finish - Post: Tin, Insulation Height: 0.234" (5.95mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled.