FKC12-48S3P3
FKC12-48S3P3 P-DUKE Technology, Inc.
FKC12%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 12W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 3.5A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 12W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 3.5A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.