FL06150A
FL06150A fastSiC
FL06150A.PDF
Виробник: fastSiC
Description: SICFET N-CH 650V 15A TO-252
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 150mOhm @ 5A, 15V
Power Dissipation (Max): 68W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 8mA
Supplier Device Package: TO-252
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V
Vgs (Max): 15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 29.5 nC @ 12 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 672 pF @ 400 V
на замовлення 1950 шт:
Написати відгук
Description: SICFET N-CH 650V 15A TO-252, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 150mOhm @ 5A, 15V, Power Dissipation (Max): 68W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 8mA, Supplier Device Package: TO-252, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V, Vgs (Max): 15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 29.5 nC @ 12 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 672 pF @ 400 V.