FL06320A
FL06320A fastSiC
FL06320A.PDF
Виробник: fastSiC
Description: SICFET N-CH 650V 8.8A TO-252
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 8.8A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 320mOhm @ 2A, 15V
Power Dissipation (Max): 41W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1.5V @ 4mA
Supplier Device Package: TO-252
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V
Vgs (Max): 15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 14.5 nC @ 12 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 344 pF @ 400 V
на замовлення 480 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SICFET N-CH 650V 8.8A TO-252, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 8.8A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 320mOhm @ 2A, 15V, Power Dissipation (Max): 41W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 1.5V @ 4mA, Supplier Device Package: TO-252, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V, Vgs (Max): 15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 14.5 nC @ 12 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 344 pF @ 400 V.