FM8S041HA2R4000 JAE Electronics
MB-0231-2E_FM8.pdf?brand=raf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN FFC 41POS 0.5MM R/A
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 41
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.083" (2.10mm)
Locking Feature: Flip Lock
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC
Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom
Part Status: Active
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC 41POS 0.5MM R/A, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 41, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.083" (2.10mm), Locking Feature: Flip Lock, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FFC, Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom, Part Status: Active.
Інші пропозиції FM8S041HA2R4000
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FM8S041HA2R4000 FM8S041HA2R4000 Виробник : JAE Electronics jaeis04415_1-2271450.pdf FFC & FPC Connectors FFC 0.5MM 41POS