Продукція > YAGEO > FMP-50FR-52-28K7
FMP-50FR-52-28K7
FMP-50FR-52-28K7 YAGEO
YAGEO%20FMP_datasheet_2021v2.pdf
Виробник: YAGEO
Description: RES 28.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Part Status: Active
Resistance: 28.7 kOhms
Написати відгук
Description: RES 28.7K OHM 1% 1/2W AXIAL, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Flame Proof, Safety, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Active, Resistance: 28.7 kOhms.