FN2060B-16-07 TE Connectivity Schaffner
FN2060.pdf
Виробник: TE Connectivity Schaffner
Description: LINE FILTER 250VAC/VDC 16A CHASS
Packaging: Bulk
Inductance: 650µH
Filter Type: Single Phase
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: Two Stage
Operating Temperature: -25°C ~ 100°C
Termination Style: Wire Leads
Applications: Medical
Approval Agency: CE, CSA, ENEC, UKCA, UR
Voltage - Rated DC: 250V
Voltage - Rated AC: 250V
Frequency - Operating: DC ~ 400Hz
Current: 16 A