FN2070-10-08
FN2070-10-08 TE Connectivity Schaffner
Schaffner_datasheet_FN2070.pdf
Виробник: TE Connectivity Schaffner
Description: LINE FILTER 250VAC/VDC 10A CHASS
Packaging: Bulk
Inductance: 4.5mH
Filter Type: Single Phase
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: Two Stage
Operating Temperature: -25°C ~ 100°C
Termination Style: Threaded Post (M4)
Applications: General Purpose
Approval Agency: CE, CSA, ENEC, UR
Voltage - Rated DC: 250V
Voltage - Rated AC: 250V
Frequency - Operating: DC ~ 400Hz
Part Status: Active
Current: 10 A