FN394E-2.5-05-11
FN394E-2.5-05-11 Schaffner EMC Inc.
fn-390-versatile-filtered-power-entry-module
Виробник: Schaffner EMC Inc.
Description: PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Features: Earth Line Choke, Front or Rear Side Mount, Voltage Selector
Packaging: Tray
Filter Type: Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Connector Type: Receptacle, Male Blades - Module
Mounting Type: Panel Mount, Flange
Number of Positions: 3
Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, ENEC, UL
Ingress Protection: IP40
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 29.00mm x 60.00mm
Connector Style: IEC 320-C14
Material Flammability Rating: UL94 V-2
Accomodates a Fuse: Yes (Fuse Not Included)
Switch Features: Switch On-Off
Fuse Holder, Drawer: Fuse Holder, Twin Fused
Part Status: Active
Current Rating - Filter: 2.5A
на замовлення 3 шт:
Написати відгук
Description: PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL, Features: Earth Line Choke, Front or Rear Side Mount, Voltage Selector, Packaging: Tray, Filter Type: Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Connector Type: Receptacle, Male Blades - Module, Mounting Type: Panel Mount, Flange, Number of Positions: 3, Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, ENEC, UL, Ingress Protection: IP40, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 29.00mm x 60.00mm, Connector Style: IEC 320-C14, Material Flammability Rating: UL94 V-2, Accomodates a Fuse: Yes (Fuse Not Included), Switch Features: Switch On-Off, Fuse Holder, Drawer: Fuse Holder, Twin Fused, Part Status: Active, Current Rating - Filter: 2.5A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FN394E-2.5-05-11 Виробник : Schaffner Schaffner_datasheet_FN390-2488913.pdf AC Power Entry Modules 2.5A FASTON 2FS W/CH POWER ENTRY MODULES