FN9255R-20-06 Schaffner EMC Inc.
Виробник: Schaffner EMC Inc.
Description: PWR ENT RCPT IEC320-C20 PANEL QC
Packaging: Bulk
Features: Front Side Mount
Number of Positions: 3
Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CE, CQC, CSA, ENEC, UL
Ingress Protection: IP40
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 34.90mm x 27.10mm
Connector Style: IEC 320-C20
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Accomodates a Fuse: No
Current Rating - Filter: 20A
Написати відгук
Description: PWR ENT RCPT IEC320-C20 PANEL QC, Packaging: Bulk, Features: Front Side Mount, Filter Type: Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Connector Type: Receptacle, Male Blades, Mounting Type: Panel Mount, Flange, Number of Positions: 3, Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CE, CQC, CSA, ENEC, UL, Ingress Protection: IP40, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 34.90mm x 27.10mm, Connector Style: IEC 320-C20, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Accomodates a Fuse: No, Current Rating - Filter: 20A.