FN9255SB-15-06 Schaffner EMC Inc.
Виробник: Schaffner EMC Inc.
Description: IEC INLET HP FILTER 250VAC, 2-ST
Packaging: Bulk
Filter Type: Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Number of Positions: 3
Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CE, CQC, CSA, ENEC, UL
Ingress Protection: IP40
Panel Thickness: 0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 29.50mm x 21.00mm
Accomodates a Fuse: No
Part Status: Active
Current Rating - Filter: 15A
Написати відгук
Description: IEC INLET HP FILTER 250VAC, 2-ST, Packaging: Bulk, Filter Type: Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical, Connector Type: Receptacle, Male Blades, Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Number of Positions: 3, Termination: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CE, CQC, CSA, ENEC, UL, Ingress Protection: IP40, Panel Thickness: 0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm), Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 29.50mm x 21.00mm, Connector Style: IEC 320-C14, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Accomodates a Fuse: No, Part Status: Active, Current Rating - Filter: 15A.
Інші пропозиції FN9255SB-15-06
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FN9255SB-15-06 Виробник : Schaffner FN9255-3000977.pdf AC Power Entry Modules IEC Inlet HP Filter 250VAC, 2-stage, 15A, Snap-in, Faston, <5uA