FP-D-405-16-E-F
FP-D-405-16-E-F Laser Components
fp-405-450-488-lasers.pdf FP-HD-D-635-3-C-F-DTE.pdf
Виробник: Laser Components
Category: Laser modules
Description: Module: laser; 16mW; blue; ellipse; 405nm; 10÷30VDC; 50÷250mA
Wavelength: 405nm
Lead length: 2m
Supply voltage: 10...30V DC
Application: alarm systems; indicators; light curtain; visual effects
Colour: blue
Optical head: ellipse
Manufacturer series: Dot Laser
Trade name: FLEXPOINT®
Type of optoelectronic module: laser
Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation
Laser class: 3B
Electrical connection: wires
Power: 16mW
Body dimensions: Ø19x63mm
Operating current: 50...250mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Laser modules, Description: Module: laser; 16mW; blue; ellipse; 405nm; 10÷30VDC; 50÷250mA, Wavelength: 405nm, Lead length: 2m, Supply voltage: 10...30V DC, Application: alarm systems; indicators; light curtain; visual effects, Colour: blue, Important information: Caution! Laser radiation! Follow safety guidelines. Do not look directly into the laser light source., Optical head: ellipse, Manufacturer series: Dot Laser, Trade name: FLEXPOINT®, Type of optoelectronic module: laser, Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation, Laser class: 3B, Electrical connection: wires, Power: 16mW, Body dimensions: Ø19x63mm, Operating current: 50...250mA.