FP-D-650-20-C-F
FP-D-650-20-C-F Laser Components
fp-dot-lasers.pdf FP-HD-D-635-3-C-F-DTE.pdf
Виробник: Laser Components
Category: Laser modules
Description: Module: laser; 20mW; red; dot; 650nm; 4.5÷6VDC; 30÷150mA; Dot Laser
Type of optoelectronic module: laser
Power: 20mW
Colour: red
Optical head: dot
Wavelength: 650nm
Supply voltage: 4.5...6V DC
Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation
Operating current: 30...150mA
Body dimensions: Ø11.5x55mm
Trade name: FLEXPOINT®
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Laser modules, Description: Module: laser; 20mW; red; dot; 650nm; 4.5÷6VDC; 30÷150mA; Dot Laser, Type of optoelectronic module: laser, Power: 20mW, Colour: red, Optical head: dot, Wavelength: 650nm, Supply voltage: 4.5...6V DC, Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation, Operating current: 30...150mA, Body dimensions: Ø11.5x55mm, Important information: Caution! Laser radiation! Follow safety guidelines. Do not look directly into the laser light source., Laser class: 3B, Electrical connection: wires, Lead length: 2m, Application: alarm systems; indicators; light curtain; visual effects, Manufacturer series: Dot Laser, Trade name: FLEXPOINT®.