FP-D-660-40-C-F
FP-D-660-40-C-F Laser Components
FP-HD-D-635-3-C-F-DTE.pdf
Виробник: Laser Components
Category: Laser modules
Description: Module: laser; 40mW; red; dot; 660nm; 4.5÷6VDC; 30÷150mA; Dot Laser
Wavelength: 660nm
Type of optoelectronic module: laser
Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation
Colour: red
Electrical connection: wires
Operating current: 30...150mA
Body dimensions: Ø11.5x55mm
Power: 40mW
Lead length: 2m
Supply voltage: 4.5...6V DC
Manufacturer series: Dot Laser
Optical head: dot
Trade name: FLEXPOINT®
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Laser modules, Description: Module: laser; 40mW; red; dot; 660nm; 4.5÷6VDC; 30÷150mA; Dot Laser, Wavelength: 660nm, Type of optoelectronic module: laser, Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation, Colour: red, Electrical connection: wires, Operating current: 30...150mA, Body dimensions: Ø11.5x55mm, Power: 40mW, Lead length: 2m, Supply voltage: 4.5...6V DC, Laser class: 3B, Application: alarm systems; indicators; light curtain; visual effects, Important information: Caution! Laser radiation! Follow safety guidelines. Do not look directly into the laser light source., Manufacturer series: Dot Laser, Optical head: dot, Trade name: FLEXPOINT®.