FP-L-520-10-50-C
FP-L-520-10-50-C Laser Components
FP-L-xxx-10-50-C.pdf
Виробник: Laser Components
Category: Laser modules
Description: Module: laser; 10mW; green; line; 520nm; 10÷30VDC; 30÷150mA
Type of optoelectronic module: laser
Power: 10mW
Colour: green
Optical head: line
Wavelength: 520nm
Supply voltage: 10...30V DC
Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation
Operating current: 30...150mA
Body dimensions: Ø11.5x55mm
Laser class: 2
Trade name: FLEXPOINT®
на замовлення 6 шт:
Написати відгук
Category: Laser modules, Description: Module: laser; 10mW; green; line; 520nm; 10÷30VDC; 30÷150mA, Type of optoelectronic module: laser, Power: 10mW, Colour: green, Optical head: line, Wavelength: 520nm, Supply voltage: 10...30V DC, Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation, Operating current: 30...150mA, Body dimensions: Ø11.5x55mm, Important information: Caution! Laser radiation! Follow safety guidelines. Do not look directly into the laser light source., Laser class: 2, Electrical connection: wires, Lead length: 2m, Application: alarm systems; indicators; light curtain; visual effects, Manufacturer series: Line Laser, Trade name: FLEXPOINT®.