FP-L-660-15-50-C
FP-L-660-15-50-C Laser Components
Виробник: Laser Components
Category: Laser modules
Description: Module: laser; 15mW; red; line; 660nm; 4.5÷6VDC; 30÷150mA
Wavelength: 660nm
Type of optoelectronic module: laser
Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation
Colour: red
Electrical connection: wires
Operating current: 30...150mA
Body dimensions: Ø11.5x55mm
Power: 15mW
Lead length: 2m
Supply voltage: 4.5...6V DC
Laser class: 2
Trade name: FLEXPOINT®
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Category: Laser modules, Description: Module: laser; 15mW; red; line; 660nm; 4.5÷6VDC; 30÷150mA, Wavelength: 660nm, Type of optoelectronic module: laser, Optoelectronic modules' features: possibility of beam collimation, Colour: red, Electrical connection: wires, Operating current: 30...150mA, Body dimensions: Ø11.5x55mm, Power: 15mW, Lead length: 2m, Supply voltage: 4.5...6V DC, Laser class: 2, Application: alarm systems; indicators; light curtain; visual effects, Important information: Caution! Laser radiation! Follow safety guidelines. Do not look directly into the laser light source., Manufacturer series: Line Laser, Optical head: line, Trade name: FLEXPOINT®.