FPG66Y0124J--
FPG66Y0124J-- Kyocera AVX
fpg-3162733.pdf
Виробник: Kyocera AVX
Film Capacitors 4600V 0.12uF 5%
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.12UF 5% 3KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 1400V (1.4kV), Voltage Rating - DC: 3000V (3kV), Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.12 µF, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FPG66Y0124J-- FPG66Y0124J-- Виробник : KYOCERA AVX fpg.pdf Description: CAP FILM 0.12UF 5% 3KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 1400V (1.4kV)
Voltage Rating - DC: 3000V (3kV)
Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.12 µF
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)