FPG86N0255J--
FPG86N0255J-- KYOCERA AVX
fpg.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 2.5UF 5% 1KVDC AXIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.5 µF
Size / Dimension: 2.835" Dia (72.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 2.5UF 5% 1KVDC AXIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.5 µF, Size / Dimension: 2.835" Dia (72.00mm).
Інші пропозиції FPG86N0255J--
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FPG86N0255J-- FPG86N0255J-- Виробник : KYOCERA AVX fpg-3162733.pdf Film Capacitors 2kV 2.50uF 5%