FRA2C-2-DC24
FRA2C-2-DC24 FORWARD INDUSTRIAL CO.
FRA2.pdf
Виробник: FORWARD INDUSTRIAL CO.
Category: Automotive Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; 40A; automotive; FRA2
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 40A
Relay variant: automotive
Coil resistance: 362Ω
Coil power consumption: 1.6W
Switched voltage: max. 75V DC
Contact material: AgSnO2
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 26x22x22.3mm
Mounting: PCB
Leads: for PCB
DC contacts rating @R: 30A / 14V DC
Coil voltage max.: 31.6V DC
Mechanical durability: 100000000 cycles
Manufacturer series: FRA2
Contact resistance: 30mΩ
Coil voltage min.: 16.8V DC
на замовлення 1277 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Automotive Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; 40A; automotive; FRA2, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 40A, Relay variant: automotive, Coil resistance: 362Ω, Coil power consumption: 1.6W, Switched voltage: max. 75V DC, Contact material: AgSnO2, Operating temperature: -40...85°C, Body dimensions: 26x22x22.3mm, Mounting: PCB, Leads: for PCB, DC contacts rating @R: 30A / 14V DC, Coil voltage max.: 31.6V DC, Mechanical durability: 100000000 cycles, Manufacturer series: FRA2, Contact resistance: 30mΩ, Coil voltage min.: 16.8V DC.