FRC7C-4SN DC12V
FRC7C-4SN DC12V FORWARD INDUSTRIAL CO.
FRC7.pdf
Виробник: FORWARD INDUSTRIAL CO.
Category: Automotive Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 25A; automotive; FRC7
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 25A
Relay variant: automotive
Coil resistance: 96Ω
Coil power consumption: 1.5W
Switched voltage: max. 14V DC
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 15.5x23x26mm
Mounting: socket
Leads: connectors
DC contacts rating @R: 20A / 14V DC
Electrical life: 100000 cycles
Mechanical durability: 10000000 cycles
Manufacturer series: FRC7
Release time: 7ms
Operate time: 10ms
Leads dimensions: 4.8x0.8mm; 6.4x0.8mm
Contact resistance: 50mΩ
Coil current: 124mA
на замовлення 1041 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Automotive Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 25A; automotive; FRC7, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 25A, Relay variant: automotive, Coil resistance: 96Ω, Coil power consumption: 1.5W, Switched voltage: max. 14V DC, Operating temperature: -40...85°C, Body dimensions: 15.5x23x26mm, Mounting: socket, Leads: connectors, DC contacts rating @R: 20A / 14V DC, Electrical life: 100000 cycles, Mechanical durability: 10000000 cycles, Manufacturer series: FRC7, Release time: 7ms, Operate time: 10ms, Leads dimensions: 4.8x0.8mm; 6.4x0.8mm, Contact resistance: 50mΩ, Coil current: 124mA.