FS450R12KE4BDSA1 Infineon Technologies
INFNS28576-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Infineon Technologies
Description: IGBT MODULE
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Full Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 450A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: AG-ECONOPP-1-1
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 675 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 2250 W
Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 28 nF @ 25 V