FSB16N0104J
FSB16N0104J KYOCERA AVX
fsb.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 2KVDC SCREW
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 1.000" (25.40mm)
Capacitance: 0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 14.3 mOhms
Size / Dimension: 1.224" L x 0.512" W (31.10mm x 13.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 2KVDC SCREW, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 1.000" (25.40mm), Capacitance: 0.1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 14.3 mOhms, Size / Dimension: 1.224" L x 0.512" W (31.10mm x 13.00mm).