FSP080-P24-A24
FSP080-P24-A24 FSP Technology Inc.
FSP080-P24-A24_Datasheet.pdf
Виробник: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 80W
Packaging: Box
Power (Watts): 80W
Features: Universal Input
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cCSAus, FCC, UL, VCCI
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 3.33 A
на замовлення 194 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 80W, Packaging: Box, Power (Watts): 80W, Features: Universal Input, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cCSAus, FCC, UL, VCCI, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 3.33 A.