FSP150-P24-A12
FSP150-P24-A12 FSP Technology Inc.
FSP150-P24-A12_Datasheet.pdf
Виробник: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 100W
Packaging: Box
Power (Watts): 100W (150W Forced Air)
Features: PFC, Universal Input
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.14" H (101.6mm x 50.8mm x 29.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cCSAus, CSA, FCC, UL, VCCI
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 8.35 A
на замовлення 90 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 100W, Packaging: Box, Power (Watts): 100W (150W Forced Air), Features: PFC, Universal Input, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.14" H (101.6mm x 50.8mm x 29.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cCSAus, CSA, FCC, UL, VCCI, Efficiency: 91%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 8.35 A.